Alim İsmayıl Ağakişiyev: “Seçkilərlə bağlı arzum odur ki, xalq birliyi ruhunu qoruyub saxlayaq”
M. V. Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin tarix fakültəsinin dosenti, tarix üzrə fəlsəfə elmləri doktoru İsmayıl Ağakişiyev Azərbaycanda fevralın 7-nə təyin edilmiş prezident seçkiləri ilə bağlı secki-2024.az saytının suallarını cavablandırıb. Prezident seçkilərinin Azərbaycanın gələcəyi və iqtisadi inkişafı üçün əhəmiyyəti barədə fikirləriniz maraqlı olardı..- Prezident ...
Özbəkistan MSK-nın üzvü: “Bu seçkilər ölkənin yeni tarixi addımlarını müəyyən edə bilər”
Özbəkistan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) üzvü Gülnoza İsmayılova Azərbaycanda fevralın 7-nə təyin edilmiş prezident seçkiləri ilə bağlı secki-2024.az saytının suallarını cavablandırıb. Sizcə, prezident seçkiləri bir ölkə üçün hansı əhəmiyyəti daşıyır ? Xüsusilə dövlətin gələcəyi, iqtisadi inkişafı üçün  seçkilər nə vəd edir? -Müasir demokratik dövlətlərdə ...
Təşkilat sədri: “Azərbaycanın gələcək inkişafı bu seçkilərdən asılıdır”
Qlazqo Universitetində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Cəmiyyətinin sədri Nərmin Əliyeva Azərbaycanda fevralın 7-nə təyin edilmiş prezident seçkiləri ilə bağlı secki-2024.az saytının suallarını cavablandırıb.Sizin fikrinizcə, prezident seçkiləri Azərbaycanın gələcəyi və iqtisadi inkişafı üçün hansı əhəmiyyət daşıyır?- Prezident seçkiləri bir ölkə üçün son dərəcə mühüm və əhəmiyyətli ...
Siyasi şərhçi: “Yeddi fevral seçkiləri xalqımız üçün yeni mərhələnin qapısıdır”
Siyasi şərhçi Murad Sadəddinov Azərbaycanda fevralın 7-nə təyin edilmiş prezident seçkiləri ilə bağlı secki-2024.az saytının suallarını cavablandırıb. 2024-cü il fevral ayının 7-ə təyin edilmiş növbədənkənar prezident seçkilərinin Azərbaycanın gələcək inkişafı baxımından ciddi əhəmiyyət daşıdığı qeyd olunur. Ciddi əhəmiyyət deyərkən əsasən nələr nəzərdə tutulur? - Azərbaycan xalqı ...
Azər Allahverənov: “Azərbaycanın yeni inkişaf strategiyasının reallaşdırılması 7 fevral seçkisindən keçir”
“Avrasiya Miqrasiya Təşəbbüsləri Platforması” İctimai Birliyinin sədri Azər Allahverənov Azərbaycanda fevralın 7-nə təyin edilmiş prezident seçkiləri ilə bağlı secki-2024.az saytının suallarını cavablandırıb. Sizcə, 2024-cü il fevral ayının 7-ə təyin edilmiş növbədənkənar prezident seçkiləri Azərbaycanın gələcək inkişafı baxımından nə kimi əhəmiyyət daşıyır? - 7 fevral prezident ...
Yadigar Məmmədli: “Media seçki prosesində işini peşəkar formada qurub”
Demokratik Jurnalistlər Liqasının sədri Yadigar Məmmədli Azərbaycanda fevralın 7-nə təyin olunmuş prezident seçkiləri ilə bağlı secki-2024.az saytının suallarını cavablandırıb Ekspertlər 7 fevral seçkisində diqqət çəkən nüanslar barədə danışarkən, təşviqat mərhələsinə də yer ayırırlar. Qeyd edirlər ki, budəfəki seçkilərdə “qara piar” elementləri nəzərə çarpmır. Siz jurnalist ...
Rövzət Qasımov: "Çalışırıq ki, seçkilərlə bağlı atılan bütün addımlar qanunvericiliyə uyğun və seçicilərimizin ürəyincə olsun"
Secki-2024.az saytı Mərkəzi Seçki Komissiyasının (MSK) sədr müavini Rövzət Qasımovun seçki prosesi, görülən işlər və seçki gününə hazırlıqla əlaqədar müsahibəsini təqdim edir.Rövzət müəllim, bugünkü görüşümüz bir qədər qeyri-rəsmi, eyni zamanda həftəsonunda baş tutur. Bu, yəqin ki, bizim müsahibəmizə də təsirsiz ötüşməyəcək- Bəli, bu müsahibədə qeyri-formal geyim tərzində ...
Bəhruz Quliyev: “Seçki prosesinin təşkil edilməsinə cavabdeh olan rəsmi qurumlar media subyektlərindən gələn sualları operativ şəkildə cavablandırırlar”
“SƏS” Media Qrupunun rəhbəri Bəhruz Quliyev Azərbaycanda fevralın 7-nə təyin edilmiş prezident seçkilərində təşviqat prosesi ilə bağlı secki-2024.az saytının suallarını cavablandırıb. Prezident seçkiləri üzrə təşviqat prosesi artıq iki həftədir ki, davam edir. Siz media qrupunun rəhbəri olaraq uzun illər ərzində seçki proseslərini izləmisiniz. Əvvəlki seçkilərlə müqayisədə budəfəki ...
Günay Əfəndiyeva: “Azərbaycanda keçiriləcək prezident seçkiləri Türk dünyası üçün böyük əhəmiyyət daşıyır”
Beynəlxalq Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondunun ilk prezidenti, diplomat və ictimai xadim Günay Əfəndiyeva secki-2024.az saytına fevralın 7-nə təyin edilmiş prezident seçkilərilə bağlı qısa müsahibə verib. Günay xanım, Azərbaycan fevralın 7-də keçiriləcək növbədənkənar prezident seçkilərinə hazırlaşır. Bu barədə nə deyə bilərsiniz? Siz səsvermədə iştirak edəcəksinizmi? -​ Bəli, əlbəttə, ...
Kanadadakı diaspor rəhbəri: “Bu seçkilər Azərbaycanın gələcəyi baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyır”
Kanadada yerləşən Alberta Azərbaycan Mədəniyyət Cəmiyyətinin prezidenti Ceyhun Nəcəflinin secki-2024.az saytına müsahibəsini təqdim edirik.Sizcə, Azərbaycanın gələcəyi və iqtisadi inkişafı üçün 7 fevral seçkilərinin əhəmiyyəti nədir?- Fevralın 7-nə təyin edilmiş prezident seçkiləri Azərbaycanın gələcəyi və iqtisadi inkişafı baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyır. Bu, ölkənin demokratik ...
İsveçdə bələdiyyə məclisinin üzvü: “Beynəlxalq təşkilatların Azərbaycandakı seçkilərə marağı böyükdür”
İsveçin Partille şəhər bələdiyyə məclisinin üzvü və Höteborq bölgəsi üzrə Miqrasiya və İnzibati məhkəməsinin andlı iclasçısı Turan Əliyevin secki-2024.az saytına müsahibəsini təqdim edirik. Əvvəlki seçkilərdə ölkədən kənarda yaşayan Azərbaycan vətəndaşlarının səsverməsi necə təşkil edilib? Təcrübəyə əsasən deyə bilərikmi fevralın 7-də keçiriləcək prezident seçkilərində ...
Yepiskop Vladimir Fekete: “Bu seçkilər Azərbaycan xalqının keçdiyi yola münasibətinin ifadəsinə çevriləcək”
Azərbaycanda Katolik Kilsəsinin apostol prefekti, yepiskop Vladimir Fekete Azərbaycanda fevralın 7-nə təyin edilmiş prezident seçkiləri ilə bağlı  secki-2024.az saytının suallarını cavablandırıb.- Azərbaycanda bu il prezident seçkiləri ilidir. Prezident seçkilərinin bir ölkə üçün, xüsusilə Azərbaycan üçün əhəmiyyəti barədə nə deyə bilərsiniz?- Azərbaycan 1991-ci ildə müstəqilliyini əldə etdikdən ...

Gülnoza Ismayilova, a member of the Central Election Commission (CEC) of Uzbekistan, has responded to the questions of secki-2024.az regarding the presidential elections scheduled for February 7 in Azerbaijan.What is the importance of presidential elections for a country? What do the elections promise, especially for the future of the state and its economic development?- In modern democratic states, elections are the basis of the principle of ...
Head of society says Azerbaijan's future development depends on elections
Chairperson of the Azerbaijan Society operating at the University of Glasgow Narmin Aliyeva responded to the questions of secki-2024.az regarding the presidential elections scheduled for February 7 in Azerbaijan.What is the significance of the presidential elections for the future and economic development of Azerbaijan?- Presidential elections are an extremely important and significant event for a country. The president has great authority to ...
Political analyst sees February 7 elections as gateway to new chapter for Azerbaijani people
Political commentator Murad Sadeddinov answered the questions of the secki-2024.az website regarding the presidential elections scheduled for February 7 in Azerbaijan.The extraordinary presidential elections scheduled for February 7, 2024, are presently considered to have great importance for the future development of Azerbaijan. What is meant by great importance?- One of the most important tasks facing the people and state of Azerbaijan has ...
Upcoming elections to enable Azerbaijan implement new development strategy - chairman
Azer Allahveranov, Chairman of the "Eurasian Migration Initiatives Platform" Public Union, responded to the questions of secki-2024.az regarding the presidential elections scheduled for February 7 in Azerbaijan.What is the importance of the extraordinary presidential elections scheduled for February 7, 2024, in terms of the future development of Azerbaijan?- The February 7 presidential elections are a political event of great importance due to ...
First president of foundation: Nearing presidential election in Azerbaijan essential for Turkic world
First President of the International Turkic Culture and Heritage Foundation, diplomat and public figure Gunay Afandiyeva has given an interview to secki-2024.az regarding the presidential elections scheduled for February 7.Azerbaijan is preparing for the extraordinary presidential elections to be held on February 7. What can you say about it? Will you participate in the elections? - Yes, of course, I will participate in the elections. I am sure ...
Head of diaspora in Canada: Upcoming presidential elections important for Azerbaijan's future
Jeyhun Najafli, President of the Alberta Azerbaijani Cultural Society based in Canada, has given an interview to secki-2024.az. What is the importance of the February 7 elections for the future and economic development of Azerbaijan?- The presidential elections scheduled for February 7 are of great importance in terms of the future and economic development of Azerbaijan. This is an indicator of the country's steps towards democratic ...
Member of Swedish municipality: Int'l organizations show great interest in Azerbaijan’s upcoming presidential elections
Turan Aliyev, a member of the Swedish Partille city municipal council and a jury member of the Migration and Administrative Court for the Gothenburg region, has given an interview to secki-2024.az. How was the voting of Azerbaijani citizens living outside the country organized in the previous elections? Based on experience, can we say that the voting rights of our citizens living in Sweden will be fully ensured in the presidential elections to ...
Bishop: Upcoming presidential election to confirm Azerbaijani people’s will to further strengthen their state
Bishop Vladimir Fekete, apostolic prefect of the Catholic Church in Azerbaijan, answered the questions of secki-2024.az regarding the presidential elections scheduled for February 7 in Azerbaijan. - This year is the year of presidential elections in Azerbaijan. What can you say about the importance of presidential elections for a country, especially for Azerbaijan?- After gaining independence in 1991, Azerbaijan has gone through a difficult ...
IEPF plans to cooperate with local, international observers at Feb. 7 elections in Azerbaijan - chairman
Umud Mirzayev, Chairman of the International Eurasian Press Foundation (IEPF), member of the board of the National Non-Governmental Organizations Forum, answered the questions of secki-2024.az regarding the presidential elections scheduled for February 7 in Azerbaijan.What is the significance of these presidential elections for Azerbaijan?- Presidential elections mean the destiny and future of the people and the country. With their vote and ...
Georgian expert: Azerbaijan's successes are sign of peace, stability and development in region
Georgian expert, Doctor of Historical Sciences, Associate Professor of Caucasus International University Ketevan Shoshiashvili commented on the upcoming presidential elections in Azerbaijan scheduled for February 7 in an interview with secki-2024.az.- In 2024, extraordinary presidential elections will be held in Azerbaijan. What do you think, what the significance of the presidential elections for the country? What is the significance of these ...
Turkish pundit sure Azerbaijani citizens to actively engage in voting for country’s future
Member of the Security and Foreign Policy Council under the Turkish President, head of the Türkiye-Azerbaijan Friendship Cooperation and Solidarity Foundation, political expert, professor Aygun Attar responded to the question of secki-2024.az regarding the presidential elections scheduled for February 7 in Azerbaijan.What is the importance of presidential elections for a country? How do you assess the significance of these elections for ...
Honored sportsman: Victory election to lay foundation of new era
Firdovsi Umudov, president of Sarhadchi Professional Sports Club, member of the National Olympic Committee, vice-president of the Azerbaijan Weightlifting Federation, honored physical education and sportsman, participant of the Patriotic War, responded to the question of secki-2024.az regarding the presidential elections scheduled for February 7 in Azerbaijan.What is the importance of the February 7 elections for the future, and economic ...