“Seçki 2024” Müstəqil Media Mərkəzi Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyası tərəfindən təşkil olunub.
Mərkəzin məqsədi 2024-cü il sentyabrın 1-də Azərbaycanda keçiriləcək növbədənkənar parlament seçkiləri, onun ayrı-ayrı mərhələləri, səsvermə prosesi, seçki institutlarının, müşahidə missiyalarının, ekzitpol (exit-poll) keçirən təşkilatların fəaliyyəti haqqında dolğun məlumatları Azərbaycan ictimaiyyətinə, yerli və xarici mediaya operativ şəkildə çatdırmaqdır.
Mərkəzin www.secki-2024.az saytı Azərbaycan, rus və ingilis dillərində fəaliyyət göstərir. Bu saytda həmçinin seçki prosesi ilə bağlı səlahiyyətli şəxslərin və ekspertlərin rəyləri, açıqlama və bəyanatları yerləşdirilir. Eyni zamanda, seçkilərlə bağlı foto və videomateriallar təqdim edilir.

Независимый медиацентр «Выборы 2024» организован Центральной избирательной комиссией Азербайджанской Республики.
Целью медиацентра является предоставление азербайджанской общественности, местным и зарубежным медиа оперативной информации о внеочередных выборах в Милли Меджлис, которые состоятся в Азербайджане 1 сентября 2024 года, их отдельных этапах, процессе голосования, избирательных учреждениях, наблюдательных миссиях, организациях, проводящих экзит-полл.
Сайт центра www.secki-2024.az функционирует на азербайджанском, русском и английском языках. На сайте также размещены мнения, комментарии и заявления уполномоченных лиц и экспертов, касающиеся избирательного процесса. В то же время представлены фото- и видеоматериалы, связанные с выборами.