“Seçki 2024” Müstəqil Media Mərkəzi Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Seçki Komissiyası tərəfindən təşkil olunub.
Mərkəzin məqsədi 2024-cü il sentyabrın 1-də Azərbaycanda keçiriləcək növbədənkənar parlament seçkiləri, onun ayrı-ayrı mərhələləri, səsvermə prosesi, seçki institutlarının, müşahidə missiyalarının, ekzitpol (exit-poll) keçirən təşkilatların fəaliyyəti haqqında dolğun məlumatları Azərbaycan ictimaiyyətinə, yerli və xarici mediaya operativ şəkildə çatdırmaqdır.
Mərkəzin www.secki-2024.az saytı Azərbaycan, rus və ingilis dillərində fəaliyyət göstərir. Bu saytda həmçinin seçki prosesi ilə bağlı səlahiyyətli şəxslərin və ekspertlərin rəyləri, açıqlama və bəyanatları yerləşdirilir. Eyni zamanda, seçkilərlə bağlı foto və videomateriallar təqdim edilir.

The "Election 2024” Independent Media Center was launched by the Central Election Commission (CEC) of the Republic of Azerbaijan.
The center aims to promptly and widely inform the Azerbaijani public, local and foreign journalists about the snap presidential elections to be held in Azerbaijan on February 7, 2024, their separate stages, the voting process, the activities of election institutions, observation missions, and organizations conducting exit polls.
The media center’s website www.secki-2024.az is already functioning in Azerbaijani, Russian, and English languages. This website publishes the opinions, statements, and reports by authorized persons and experts involved in the electoral process. The media center also shares photos and videos related to the elections.